pondělí 29. června 2015

01_Startujeme


Tak jsem se taky rozhodl sepisovat příběhy z mé stáže z Ghany. Ještě teda v Ghaně nejsem, ale to nevadí.

Začněme pěkně od začátku. 

Proč sem se vydal na stáž?
Jednou se takhle v lednu bavím s kamarádem Kubou, který rád cestuje,co bude dělat o prázdninách a on, že jede na pracovní stáž. Vypravoval jaká je to paráda (už byl takto na dva měsíce v Oslu, takže věděl o čem mluví) a že to mám určitě zkusit taky. Já? Vždyť jsem teprve ve třeťáku, tzn. že toho moc neumím a moje angličtina je na mizerné úrovni.
Hmm, ale zas by to byla sranda a praxi potřebuji do školy.Tak jsem si řekl co by ne. Stejně nemám o prázdninách co dělat a načerpat někde pracovní zkušenost mi určitě neuškodí.

Kam?
Stáže přes IAESTE jsou super, protože se můžete podívat skoro do celého světa. A já se nechci nudit v Evropě a chci zkusit něco nového, zajímavého a nezapomenutelného. Hledám inspiraci u stážistů z minulého roku a ejhle - Ghana.
Lepší výzva snad ani nemůže být, takže BERU! 

Kdyby někdo nevěděl, kde ta Ghana vlastně je...

Když tuto novinku rozšiřuji mezi kamarády, tak mi skoro nikdo nevěří a myslí si, že si dělám srandu. Myslí si, že na takovýto výlet jsem moc městský typ. Ale to se mýlí...

Doma mi taky nevěří, ale po nějaké době už si nejsou jistí a radši mě Ghanu rozmlouvají. Pozdě. Jediný brácha je fakt rád, že jedu. Chce se doma sám roztahovat v celém pokoji a mít ode mě klid. Udělám mu tedy radost.


Najednou je vše jasné, akceptace uznaná a už mi z Ghany píšou, že se na mě těší.

Před odjezdem musím jít několikrát k lékaři, abych dostal pár očkování. Kdo se bude chtít taky takhle někam vydat, počítejte, že očkování je finančně celkem nákladné. Dále si musím zařídit vízum. Ghana má velvyslanectví přímo v Praze, takže s tím nebyl problém a po 12ti dnech už mám vízum doma.

Takhle to vypadá.

A pojďme k současnosti.

Start
Letenky jsou o dost levnější, když neletíte o prázdninách, takže si vybírám termín 29. června 2015, let 707 s leteckou společností Ethiopian Airlines s přestupem v Etiopii. A nazpět až 1.září 2015.

Hm...letenka o 5 000Kč levnější z Frankfurtu? Není co řešit, z Prahy se prostě nepoletí. 28června ve 23.00 nasedám do autobusu Student Agency a mířím na Frankfurt. 

  • Cena zpáteční letenky - 15 604,- Kč
  • Cena autobusu (jednosměrná jízdenka) - 1 341,- Kč.

Tímto drakem za 7 hodin na letišti ve Frankfurtu.

Samozřejmostí byla čokoláda a filmek. Dneska vyhrál Harry Potter, ale stejně po 30 minutách usínám.Probudila mě fakt studená klimatizace, ale naštěstí s sebou mám bundu. Takže můžu nerušeně odpočívat dál.

A probouzím se ve Frankfurtu...

Žádné komentáře:

Okomentovat