pátek 14. srpna 2015

43-47_policie má žízeň

Další týden pracovní týden 10. – 14. 8. (pondělí – pátek)

Máme nový projekt. Dostali jsme zakázku na zemní práce. Jedeme se podívat na místo.
No, tak tady bude stát ta slavná dálnice, na kterou při stavbě dohlížel p. Škoda, říká mi šéf. Musím se smát.


Nevím, jak bych se tvářil na celou stáž, kdybych neměl tuto práci a tohoto šéfa, ale měl práci jiných trejníků. No asi bych byl pěkně naštvaný.

Potřebujeme poplatit pár účtů, tak vyrážíme do terénu a já si připadám jak mafián.


Tady se prostě neplatí elektronicky přes účet. Tady vezmete hromadu peněz a jdete je někomu na ulici předat. Tady máme cca 80 000Kč. Dneska tedy budu bodyguard a budu hlídat, aby nás nikdo neoloupil.

Tady naše klasika. Stavba odpadních vod. Už to umím vše nazpaměť.


A následná betonáž.


V pátek jsme jeli dohlížet na zemní práce na jeden menší projekt. Když jsme dorazili na místo, bagr byl připravený, ale nějaký chlápek tak něco pokřikoval.


Po chvíli jsme se dozvěděli, že cesta má vést, přes jeho verandu, kterou tam má postavenou, ale na kterou nemá samozřejmě povolení. Hádáme se sním, že tam ta veranda nemá co dělat, ale je jako hluchý a jen křičí. Nechce nás pustit vykonat naší práci a chce se dokonce prát.
Nechceme problémy a proto jedeme pro polici. Než jsme dorazili s policí, uběhly 3 hodiny. Museli jsme totiž dojet na stanici, samozřejmě byla zácpa, na stanici jsme museli čekat 1,5 hodiny než nám přidělili nějakou policejní jednotku a cesta zpět.


Policie si vyslechne obě strany a nakonec uzná, že tam jeho veranda nemá co dělat a že se máme dát do práce.

 Rozčilený pán je odveden policií a my můžeme pracovat.
Jdeme na to.Na závěr, když je vše hotovo nám policie oznamuje, že mají žízeň. To je jen připomínka, že jim musíme zaplatit za jejich služby. Takhle to tu prostě chodí. Chceme něco po policii? Zaplaťte. Korupce všude, kam se podíváš. Většinou vyhrává ten, kdo je ochotný zaplatit policii více peněz.
Dostávají cca 1000Kč a všichni jsou spokojení.

Můj šéf mi říká příběh z mládí. Policie ho chytla, jak řídí a nemá řidičák. Nebyl to problém. Musel sice něco málo strčit pánům do kapsy, ale bylo vše vyřešeno na místě a on mohl pokračovat v jízdě dál.
A takto končí můj pracovní týden a můžu se těšit na víkendový výlet.


Žádné komentáře:

Okomentovat