neděle 2. srpna 2015

34-35_relax víkend

1.8. sobota

Ráno jsme se dohadovali, kam se půjdeme podívat. 14 trejníků se rozdělilo na 3 skupiny a šli se podívat do města. Mě se nechtělo nikam a tak jsem zůstal doma a první sobotu co jsem tu jsem odpočíval.

2.8. neděle 

Rozhodli jsme se jít do přírody zde ve městě. Je tu jeden park spojený s kampusem vysoké školy.
Po cestě můžete vidět hodně podivných věcí, dokonce i to, že někomu hoří dům...
A takhle vypadá naše přestupní stanice. Ty auta (zdejší trotra) fungují jako autobusy. Většinou je přeprava velice nepohodlná, protože trotro je narvané k prasknutí.Vystupujeme poblíž dálnice a já ji pro vás musím zdokumentovat, abyste si nemysleli, že tady nic takového není...
Jakou rychlostí pojedete si můžete zvolit. Není zde rychlostní omezení. Ale většina lidí stejně nemá auto na to jet nějak moc rychle. 


Jdeme se podívat do kampusu vysoké školy. No zhodnotil bych to tak, že to tu vypadá o dost lépe než na kolejích na Strahově.

Posuďte samy. Takto tu vypadají koleje. 

Tady univerzita.A tady trochu větší třída.


Pokračujeme dále.

Po chvíli narážíme na nějakou stanici, kde chovají opičky. Ale zakazují nám fotit. Stihl jsem alespoň jednu fotku.


Dale zachycuji jak také muze vypadat prales.


Ja ale mam radši takovéto cesty.No jako stavař musím zdokumentovat i další věci. Tady máme jednu rozestavěnou budovu. Na všechno tu používají beton a cihly, které jsou taky betonové.


Tady můžete vidět celkem důmyslný systém bednění.Po cestě nazpět jdeme po ulici a skoro narazíme do stojícího auta. Asi tu stojí už dlouho, ale nikoho to nezajímá.Bereme taxíka do nákupního centra, protože jsme se večer rozhodli udělat grilovačku. Ale evrospkou. Pořádné hovězí maso, zelenina  naše brambory.No... kilo pěkného hovězího stojí 30GHC (zazčátku jsme násobili 5, ale po změně kurzu musíme násobit 8, takže to máme cca za 240Kč). To ujde.

Ale zelenina? Chceme koupit papriku, ale za cenu 70GHC za kilo?
(560Kč)Rajčata za 50GHC za kilo?
(400Kč)No chuť nás přechází a kupujeme jen nějaký lilek, cibuli a brambory za ucházející cenu.

Beatrice nám přinesla ještě nějakou místní zeleninu, tak jsme se nakonec skvěle nadlábli. 

Ještě před večeří jsme si vyzkoušeli lékařské obleky, který jsme dostali na univerzitě. Děcka se nám hrozně smáli. Bylo nám v nich hrozné teplo, ale byla to legrace.

Žádné komentáře:

Okomentovat